Genel
Comments 3

Kadın / Erkek

Biz kadınlar neden böyleyiz?

Neden biraz geri duramıyoruz? Neden biraz sakin bir şekilde, bir kenara çekilip kendimizi akışa bırakamıyoruz?

-İlişkisini ayakta tutacak diye resmen kontrol manyağına dönüşen bir arkadaşımdan bahsetmek istiyorum; kendisi henüz 30 yaşında ve şehirlerarası, adı konmamış bir ilişkiyi yürütme mücadelesinde. Neredeyse attığı her adımı danışarak ve düşünerek atıyor. Kritik her mesaja yanıt vermeden evvel bana soruyor mesela. Bence zat-ı muhteremle ilişki yaşayan benim!!! TÜ-KEN-DİM!!!

-Çocuğun arkadaşlarını da ele geçirmiş, kendisini sevdirmeyi de başarmış hepsine ve dört bir koldan ablukaya almış durumda.

-Stalk yapmaktan gözlerine perde inmesine az kaldı. Yapma böyle, bırak dağınık kalsın dedikçe daha da körükleniyor. O sebeple doğru veya yanlış diye hiçbir fikir beyan etmeden yalnızca izlemeye karar verdim. Ama dayanamıyorum da… 🙂

-Bir stratejiler, bir cool havalar, bir detaylı planlamalar…. Sanırsın bir sonraki seçimlerde başbakanlığa aday! Nedir yani? Olacak olan her şekilde oluyor zaten, böyle oyunlara gerek kalmadan üstelik. Anlatamıyorum… Her yeni adımda kendi benliğinden bir tık daha uzaklaşırken, yani kendin olamazken, yani kendi öz benliğini reddederken, adamın seni istemesini beklemek…

-Normalde aşırı kıskanç ama ‘kıskançlık özgüvensiz insanların işidir’ gibi bir cümle kurdu geçenlerde çocuğa… Yaşadığım şoku ve kahkahalarımı anlatmam imkansızzz!

-Mesela, çok konuşkandır, bir dakika susmaz… Adamın yanında tam bir lal!

-Mesela, evlenebilemek için bir böbreğini verebilir durumda olmasına rağmen, ‘evlilik toplum baskısından başka bir şey değil’ filan diyor… Delireceğim! Düğün günü, masaların üzerinde olacak çiçeklerin cinsi ve renginden tutun da kaç adet davetiye bastırması gerektiğine kadar planlı üstelik.

Ya kızlar, size bir şey diyeyim mi, geçtim burcunu, yükselenini, doğum esnasında annesinin kaç santim açıldığına kadar araştırmak onu senin kocan, seni onun karın yapmayacak! Olmayacak! Sen artık aşık değil, tehlikelisin çünkü… Adam istese de, Allah izin vermez böyle bir birleşmeye! Etme, eyleme!

Ne olur azıcık sakin olun!

*

Ha, siz erkekler de öyle dünyanın sekizinci harikası filan değilsiniz. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Madem kafanızda en ufak bir gelecek planı yok neden zaman çalarsınız ki? “Olmaz” deyin, herkes yoluna baksın. E öyle de değil! Hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin kafası sizdeki.

Günden güne artış gösteren ‘sevgili değiliz ama sevişiyoruz’ kültürü yüzünden karı milletini psikopat ettiniz. Konuşmaya gelince burdan köye yol olan sözleriniz, iş icraata gelince ‘ben evlilik düşünmüyorum’ nokta net!

Tamam evlilik düşünmüyorsun, geçtim evliliği, ciddi ilişkilerin adamı da değilsin. Flört seviyorsun ve tüm yaşantın flörtöz fingirdemelerin gölgesinde geçsin istiyorsun da hayatındaki kadının bundan haberi var mı? Sen ona hiç fuckbody olma teklifinde bulundun mu mesela? Kadın içinde bulunduğu ilişki durumun adını biliyor mu?

Tescilli bir manyak değilse eğer, hiçbir kadın durduk yere böyle sanrılara kapılmaz. Demem o ki, tüm bunların cesaretini veren yine siz erkeklersiniz. Umut vermeyin, hayal kurdurtmayın, sahiplenmeyin ve sahiplenmesine müsaade etmeyin o zaman! Gerek mesajla gerek yüzyüze 7/24 mesai harcayıp işinize gelmediğinde ‘biz arkadaşız yav ne sevgililiği’ demeyin!

Askerde 18 ay boyunca aynı ranzada altlı üstlü yatmışsınız gibi kanka muhabbetine bağlayıp, her bokunuzu anlatıp, sonrasında ‘çok üstüme geliyorsun, boğuyorsun beni’ filan demeyin. Kim olsa psikoya bağlar! Azıcık empati yapın, nedir yani?!!

Dengesiz olmayın yaa! Tamam bu zamanda ‘denge’ sahibi olmak cidden çok zor farkındayım ama harika bir hafta sonu geçirdikten sonra da günlerce aramamazlık yapmayın. Ne şimdi, kime neyi ispat ettiniz? Şair burada tam olarak kime seslendi?

*

Yemin ederim, böyle zamanlarda unumu eleyip, eleğimi astığım için aşırı seviniyorum. Şuanda kendimi flört evresinde düşünüyorum da; düşünemiyorum! Canım kocam kalp ben, iyi ki de evliyim!

Tüm söyleyeceklerim bu kadar değil elbette. Ben bunla alakalı daha çooooook yazarım da şimdilik bye.

 

 

 

 

Reklamlar

3 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s